• Linijka krawiecka
Linijka krawiecka

Linijka krawiecka

3,90 zł

Linijka krawiecka do guzików.

Opis

Linijka do krawiectwa Gutermann służy do precyzyjnego odmierzania powtarzających się odległości. Mówi się o niej linijka do guzików. To dlatego, że najczęściej jest stosowana do wyznaczenia dziurek na guziki. Miara jest elastyczna i dzięki temu może być wykorzystana do pomiarów na różnych płaszczyznach.

Wyobraźmy sobie, że chcemy naszyć ciekawe emblematy do fotela. Oczywiście w równych odstępach, a więc sięgniemy po linijkę. W miejscu, gdzie siedzisko przechodzi w oparcie, skorzystamy właśnie z jej elastyczności. Można ją wygiąć i kontynuować pomiar.

Jaką długość ma linijka krawiecka?

Linijka krawiecka elastyczna ma podziałki długości 20 cm po obu stronach. Punkt 0 cm jest wyznaczony dokładnie na jej lewej krawędzi. Specjalne ząbki, które są wycięte po jednej stronie, pozwalają dokładnie wyznaczyć miejsca dziurek na guziki albo napy.

Miara jest dwustronna, tak więc możesz swobodnie decydować, z której strony odmierzasz odległości.

Linijka do guzików co to oznacza?

Kiedy wyznaczamy miejsca na dziurki, to musimy mieć pewność, że odcinki będą równe, prawda? Dlatego właśnie wymyślono taki przyrząd. Kiedy użyjesz profesjonalnej linijki krawieckiej to szybko i precyzyjnie odmierzysz odległości co np. 4 cm albo 6 cm. Wykorzystasz właśnie specjalnie przygotowane ząbki, czyli nacięcia, w których zrobisz zaznaczenie.

Linijka nie jest długa, ale możesz ją swobodnie przesuwać i robić oznaczenia nawet na metrowym odcinku.

Gdzie kupić linijkę krawiecką?

Dobierz linijkę do zakupów u nas. Warto ją mieć, bo tak naprawdę równe odcinki wyznaczamy bardzo często. Skorzystaj z właściwego przyboru i miej linijkę w swojej pracowni.

Z czego jest zrobiona linijka krawiecka do guzików?

To elastyczne tworzywo sztuczne. Linijka może być wyginana, a nawet skręcana w okrąg. Wróci do swojej wyjściowej pozycji.

LINKRAG
245 Przedmioty